2010-04-05

Vidinis turinio optimizavimas

Šiame etape koreguojami tinklalapio tekstai, naudojant tikslinius raktažodžius, gautus analizės metu. Svarbu žinoti, kad turinys yra didžiausią vertę internete turintis objektas. Tačiau turinį vertina ne tik žmonės, bet ir paieškos sistemos, kurios turini supranta savaip. Todėl svarbu kurti tokį turinį, kuris bus patrauklus ir skaitytojui, ir paieškos sistemoms. Nustatyta, kad turinys lemia iki 30% sėkmės pozicionuojant tinklalapį paieškos sistemų rezultatuose. Iš viso sudaryto raktažodžių sąrašo atrenkami 3-5 raktažodžiai, kurie pritrauktų 70-80% auditorijos. Teksto optimizavimas turėtų apimti šiuos aspektus:
 • Turinio (teksto) kokybė
  Kad puslapis būtų gausiai lankomas ir turėtų grįžtančių lankytojų, puslapis turi būti atnaujinamas naujais straipsniais. Idėjų, apie ką rašyti straipsnius, kurie būtų populiarūs, galima pasisemti naudojantis tuo pačiu, jau minėtu įrankiu „Google Keyword Tool“. Šiame įrankyje įvedus pirmame etape gautus „papildomus raktažodžius, kuriuos reikia apsvarstyti“, galima gauti taip vadinamų LSI (Latency Semantic Index – angl.) sinonimų raktažodžių - idėjų rašyti straipsniams susijusiomis temoms. Kalbant apie turinio kokybę, reikia paminėti, kad puslapio autoritetą lemia ne tik grįžtančių lankytojų dalis tarp visų lankytojų, bet ir laikas, kurį vartotojai užtrunka puslapyje. Geriau vertinami tie tinklalapiai, kurių tekstai dažniau atnaujinami, o tie patys lankytojai sugrįžta bent kas antrą dieną ir kurį laiką lieka tinklalapyje (taip yra kai puslapio turinys atnaujinamas ir yra vertas dėmesio). Labai svarbu originalus turinys. Puslapiai su kopijuotu iš kitur turiniu paieškos sistemų vertinami prastai.
 • Raktažodžiai tekste
  Raktažodžiai tekste turėtų sudaryti tarp 5% ir 20% viso teksto, priklausomai nuo teksto ilgio. Kuo ilgesnis straipsnis, tuo šis procentas turėtų mažėti. Su raktažodžių gausa nereikėtų persistengi, nes paieškos sistemos gali tai interpretuoti kaip „spamą“ ( teršimą). Rekomenduojama naudoti iki 5 raktinių frazių viename teksto puslapyje. Todėl reikia, kad tinklalapis turėtų keletą vidinių puslapių, kurių kiekvienas skirtas skirtingiems 3-5 raktažodžiams. Apskritai, kuo daugiau paieškos sistemos suindeksuos vertingų vidinių puslapių, tuo geriau. Rekomenduojama raktažodžius ir jų sinonimus (LSI) naudoti teksto antraštėse, teksto pradžioje ir pabaigoje.
 • Raktažodžių panaudojimas H1, H2, H3 žymose
  Šios žymos yra skirtos rašyti straipsnių pavadinimams. Taip išskiriamos labiau akcentuotinos vietos iš viso html kode esančio teksto, kuris paprastai rąžomas p žymoje. Jeigu norima pasiekti aukštas pozicijas tarp paieškos rezultatų, reikia panaudoti savo raktažodžius

  raktažodis

  pačiame teksto viršuje. Kartais tai atrodo ne itin gražiai, tačiau paieškos sistemos tai ypač vertina.
 • Raktažodžių išryškinimas tekste: dydis, pastorinimas, pabraukimas.
  Rekomenduojama raktažodžius tekste paryškinti „bold“, „underline“ priemonėmis, arba padidinti jų šrifto dydį. Be to, tai naudinga pritraukiant skaitytoją, kuris galbūt ne skaito o akimis peržiūri tekstą ir bando surasti jam naudingos informacijos. Aktualiausių žodžių išryškinimas padės ilgiau išlaikyti lankytoją, jei tai bus jo ieškoti raktiniai žodžiai.
 • Raktažodžiai ALT tekste
  ALT žyma yra naudojama talpinant puslapyje nuotraukas. Jos tikslas – informuoti paieškos sistemas apie tai, kas pavaizduota paveikslėlyje. Rekomenduojama ir šiose žymose panaudoti po raktažodį.
 • Raktažodžiai nuorodose į vidinius puslapius
  Rekomenduojama vengti tokių nuorodų kaip „skaityti plačiau“, „daugiau...“. Reikėtų, kad nuorodos būtų dedamos ant pačių straipsnių antraščių, kurios jau turi raktažodį. Arba „skaityti plačiau apie raktažodis“. T.y., nuorodos turėtų būti informatyvios paieškos sistemoms. Be to, rekomenduojama dėti ir nuorodas tekste ant žodžių, kurie yra susiję su kitais vidiniais puslapiais.
 • Nuorodos į išorę
  Reikėtų vengti dėti nuorodas į prastos reputacijos puslapius. Apskirtai, išorinių nuorodų neturėtų būti daug. Geriausia, kai nuorodos į išorinius tinklalapius yra panašios tematikos.
Atlikus koregavimus, paieškos sistemos informuojamos, kad peržiūrėtų tinklalapį iš naujo.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą